oktoober 16, 2013

Paistu sügis/Warm autumn in Paistu

Jaa, need on ühed Paistu päritolu korduskindad. Olude sunnil oli modelliks võtta vaid enda käsi, seega tervikpilt tuleb siin esitatud mosaiigist vaatajal endal kokku panna. Probleemiks ei pea ma ka seda, et olen taolisi siin blogis varemgi esitlenud. Elu kudujana tähendabki vahel kordusi - ei jõua kogu aeg uusi kindaid välja mõelda ja kui midagi on ilusti välja kukkunud, siis on ju tore, et rohkem kui üks inimene seda ilu kanda saab. Midagi on seekord siiski teisiti: sõrmekiri on sama mis labaosal!

Nagu näete, kolme erineva punasega annab imesid korda saata. Ja lumeräitsakad pole mitte valged, vaid kollakashallid - punasel põhjal paistavad nad valged. Mäletate, mis ma olen rääkinud alusvärviga arvestamisest? Et mida tumedam põhjatoon, seda tumedamad peavad ka heledad toonid olema ja vastupidi: mida heledam taust, seda heledamad olgu muud toonid. Vastasel korral tuleb silmale valusalt kontrastne tulemus.

These are the gloves with Paistu origin that I previously have knitted two times (see Paistu 5). I love the design of this pair and have nothing against repeating it time after time. 
As you can see, three different reds can do miracles. The other rule that I always count is: the darker the background, the darker all the other lighter tones should be. In this case I used light warm grey instead of white.3 kommentaari:

  1. always appreciate any tips (here about the gray)!

    VastaKustuta
  2. Toredad ja peened kindad, sellist peab õppimise mõttes ka ise kududa proovima, tundub, et ei ole nii ajamahukas kui mõni teine kiri.
    Alusvärvidega alustamise ja heleduse-tumeduse teema pole mullegi võõras. Kui kirjavärvide kontrast on liiga suur, siis hõivab silma ja tähelepanu eseme ere kirjusus, mitte aga mustri ilu v toonide sobivus. Mul on suur pere ja ilmselt ka suur kogemus riiete valimisel, olen näinud palju ilusaid, aga ka tohutult rumalasti koostatud mustreid ja värvikooslusi. Hea, et Sa selle tarkusetera värvidest siia kirjutasid. Uuema aja värvivaliku suuruse juures on see täiesti kohane meeles pidada.

    VastaKustuta